Для чого нам використовувати SPF?

Ультрафіолетові промені дають нам не тільки красиву засмагу, а й інші, більш негативні наслідки.
Вплив ультрафіолету на шкіру є досить шкідливим, оскільки призводить не тільки до опіків чи почервоніння, а й наражає наш організм на передчасне старіння, гіперпігментацію, втрату пружності шкіри. Надмірне, постійне перебування під сонячними може призвести навіть до дуже серйозних наслідків, таких як рак шкіри. Тому радимо не нехтувати сонцезахистом, а обов’язково включати даний етап у свій базовий догляд.

SPF. Що це таке?

SPF або Sun (Sunburn) Protection Factor – це показник, який вказує на ефективність сонцезахисного крему. Він свідчить про здатність даного продукту захищати від сонячних опіків, зумовлених UVB променями.
Число означає на  який відсоток від UVB випромінювання засіб може захищати.
SPF15 блокує 93%;
SPF30 блокує близько 97%;
SPF50 блокує близько 98%

Також на упаковці ви можете зустріти позначку PA – це ступінь захисту від UVA випромінювань. Ступінь захисту позначається знаками +, від РА+ до РА++++, максимальне значення в 4+ гарантує дуже високий ступінь захисту від UVA.

Які є види ультрафіолетових променів?

Існує два типи ультрафіолетового випромінювання в сонячному світлі – UVA та UVB.

Саме дію UVB променів ми можемо відчувати на собі. Цей тип променів впливає на зовнішній шар шкіри, викликаючи опіки, почервоніння, сухість та лущення. Найбільш активні саме в літній період з 11 до 16 годин. Можуть частково блокуватися склом, тому їхня дія в приміщенні буде знижена.

UVA промені чинять більшу шкоду. Ми їх не відчуваємо, але вони проникають вже глибше в дерму і руйнують колагенові та еластинові волокна. Як наслідок – шкіра швидше втрачає пружність та еластичність, починають з’являтися зморшки та пігментні плями. Саме на цей вид променів припадає найбільший відсоток випромінювання, яке потрапляє на нашу шкіру.
Промені UVA активні круглий рік, цілий світловий день, вони здатні проникати крізь хмари, тому варто захищатися від них в будь-яку погоду.

Також ще одним видом є HEV промені (синє світло). З ними ми стикаємося коли працюємо з гаджетами (телефони, комп’ютери і т.д), також від роботи LED-ламп.
Синє світло руйнує ліпідні зв’язки гідро-ліпідної мантії нашої шкіри, сприяє трансепідермальній втраті вологи, збільшує виникнення вільних радикалів в нашій шкірі, також HEV промені підсилюють негативну дію ультрафіолетового випромінювання

Види сонцезахисних фільтрів, та чим вони відрізняються

Фізичні або мінеральні фільтри працюють на поверхні шкіри, як щит, відбиваючи УФ-випромінювання.
Їх всього два, це – Zinc Oxide (повністю захищає від UVA, UVB та частково HEV)  та Titanium Dioxide (повністю захищає від UVB та частково UVA, HEV).

Плюси:
-найбільш дослідженні фільтри;
-безпечні навіть для дуже чутливої, реактивної шкіри;
-мають дуже низький алергічний потенціал.

Мінуси:
-вибілюють;
-засоби з цими фільтрами можуть мати трохи маслянисту текстуру за рахунок специфіки вводу цих компонентів;
-потрібно часто поновлювати

Хімічні фільтри вже не лежать на поверхні шкіри, як фізичні, а проникають трохи глибше. Вони поглинають та розсіюють УФ-випромінювання.

Плюси:
-вони фотостабільні, тому можна тривалий час не поновлювати (в умовах міста);
-засоби з ними мають легку текстуру та не вибілюють;

Мінуси:
-вартість таких засобів дещо вище;
-таких фільтрів є досить багато, тому важко розібратися

Які є хімічні фільтри ?

Хімічні фільтри старого покоління досить застарілі, вони є фотонестабільними та дуже часто можуть викликати алергічні реакції
-Benzophenone -3,4
-Avobenzone (Butyl Methoxydibenzoylmethane)
-Octocrylene
-Homosalate

Деякі з цих фільтрів можуть бути в комбінації з фільтрами нового покоління та фізичними фільтрами, в такому випадку вони можуть цілком вдало використовуватись. Але якщо ви маєте дуже чутливу шкіру, то краще уникати їх в складі засобів

Хімічні фільтри нового покоління  являються фотостабільними та цілком безпечними для нашої шкіри.
Найпопулярніші фільтри:
-Uvinul A (Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate) – UVA+частково HEV
-Uvinul T (Ethylhexyl triazone) – UVB
-Tinosorb M (Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol) – UVA+UVB+HEV
-Tinosorb S (Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine) – UVA+UVB
-Mexoryl SX (Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid) – UVA+частково HEV
-Mexoryl SL (Drometrizole Trisiloxane) – UVA

Кому які фільтри обрати?

Фізичні фільтри підійдуть абсолютно всім, в тому числі діткам та вагітним. Засоби на їх основі будуть мати переважно матовий фініш.
Хімічні фільтри нового покоління також підходять переважній більшості людей, також і вагітним жінкам, але якщо маєте дуже чутливу та реактивну шкіру, тоді краще обирайте фізичні. Такі засоби мають фініш більш сяючий або натуральний.

Як правильно та яку кількість наносити?

Щоб отримати захист, який вказаний на пакуванні потрібно нанести 2-3мл або 0.5 чайної ложки SPF крему. Таку кількість ми наносимо на обличчя, шию та вуха. Можна нанести дві полосочки крему на вказівний та середній палець, так зручніше вимірювати. Якщо ви наносите SPF крем для тіла, тоді оптимальна кількість – не менше ніж 2-2.5 столові ложки.
Якщо ви нанесете менше, то така кількість SPF крему не буде захищати належним чином.

Чи захищають ВВ та СС креми з SPF ?

Ні, засіб для макіяжу не зможе нам надати належний захист. Пам’ятаємо про те, скільки засобу потрібно нанести для того, щоб повноцінно захистити шкіру від УФ-випромінювання? Ми просто не зможемо нанести таку кількість тонального засобу.

Також варто зазначити, що SPF засоби не сумуються. Тобто, якщо ви нанесли крем з SPF50 та ВВ крем з SPF30, то захищати вас буде сонцезахисний крем з SPF50, звісно, за умови, що ви нанесете його достатню кількість.

SPF крем та макіяж

Якщо ви належите до тих людей, які ніколи не виходять без макіяжу, то в такому випадку обирайте для себе хімічні фільтри, оскільки вони поглинаються та при нанесенні макіяжу залишаться на місці. Також такі фільтри можна не поновлювати в умовах міста. Але дуже важливо – після нанесення SPF крему дати йому час, щоб гарно поглинутись, це приблизно 15-20хв і тоді вже можете наносите ваш макіяж, бажано не розтирати, а наносити прибиваючими рухами.

А що ж робити з фізичними фільтрами? Оскільки вони лягають на поверхні шкіри, через це їх дуже легко стерти + такі фільтри потрібно поновлювати кожні 2-3 години. В такому випадку можете обрати для себе тонуючі фізичні фільтри.

Як поновлювати SPF ?

Якщо ви перебуваєте цілий день під сонцем або на пляжі, то в такому випадку радимо поновлювати будь-які фільтри кожні 2-3 години, також обов’язково потрібно поновлювати після контакту з водою. Якщо ж більшість часу ви проводите в офісі або вдома, то хімічні фільтри нового покоління можна не поновлювати 5-6 годин, зазвичай в умовах міста такі фільтри поновлювати не потрібно.
 
Які ж є варіанти поновлення SPF?

Найбільш ідеальним варіантом буде очистити шкіру та нанести ваш SPF крем повторно. Зробити це можна за допомогою спеціальних серветок.
Але якщо ж якщо у вас немає змоги це якісно зробити або ви нанесли макіяж, то в такому випадку, можна скористатись спеціальними SPF засобами у форматі кушонів, стіків, спреїв та пудр (останні два варіанти підійдуть, якщо ви нанесли макіяж).

Але, варто зазначити, що ці варіанти слугують тільки для поновлення, вони не зможуть вам замінити повноцінний захист.

Як змивати SPF?

Для того, щоб максимально якісно очистити шкіру, ми радимо використовувати двоетапне очищення (гідрофільну олію/бальзам/міцелярну воду та очищуючу пінку чи гель). При такому очищенні ви якісно зможете змити залишки SPF засобу та забруднень на обличчі і уникнути забиття пор.
Для очищення тіла буде достатньо теплої води та будь-якого м’якого гелю для душу.

Підбірка найпопулярніших SPF в нашому асортименті:

1. Легкий сонцезахисний лосьйон CUSKIN Clean Up Blemish Sun Lotion SPF 50

Крем-лосьйон SPF 50 PA++++ з безпечним складом дбайливо піклується про шкіру обличчя: захищає від фотостаріння, зволожує, заспокоює, охолоджує у спеку. Містить UV-фільтри нового покоління, ніацинамід, ектоїн, цераміди, екстракти центели азіатської та календули в ліпосомальному комплексі.

Легкий сонцезахисний лосьйон CUSKIN Clean Up Blemish Sun Lotion SPF 50

Легкий сонцезахисний лосьйон CUSKIN Clean Up Blemish Sun Lotion SPF 50

980 грн

(44)
Переглянути товар

2. Легкий сонцезахисний крем Benton Air Fit UV defense Sun Cream SPF50

Сонцезахист на 4 хімічних фотостабільних фільтрах широкого спектру захисту SPF50+ PA++++ має легку текстуру та швидко поглинається. Цей засіб не лише захищає шкіру, але і якісно зволожує її та містить доглядові компоненти.

Легкий сонцезахисний крем Benton Air Fit UV defense Sun Cream SPF50

Легкий сонцезахисний крем Benton Air Fit UV defense Sun Cream SPF50

850 грн

(23)
Переглянути товар

3. Сонцезахисний крем Round Lab Birch Juice Moisturizing Sunscreen SPF 50+ PA++++

Зволожуючий сонцезахисний крем легкої текстури, який ефективно захищає шкіру від агресивного впливу сонячних променів і фотостаріння. Продумана формула продукту заспокоює почервоніння і роздратування, викликаних сонячними променями, згладжує неглибокі зморшки, насичує епідерміс вітамінами, які містяться в рослинних екстрактах.

Сонцезахисний крем Round Lab Birch Juice Moisturizing Sunscreen SPF 50+ PA++++

Сонцезахисний крем Round Lab Birch Juice Moisturizing Sunscreen SPF 50+ PA++++

830 грн

(50)
Переглянути товар

4. Тонуючий сонцезахисний крем для обличчя iS Clinical Eclipse SPF 50+ PerfecTint Beige

Сонцезахисний тонуючий крем-флюїд. Це унікальний засіб, у складі якого науково вдосконалені сонцезахисні фільтри – прозорий діоксиду титану та мікрочастинки оксиду цинку в поєднанні з вітаміном Е.

Тонуючий сонцезахисний крем для обличчя iS Clinical Eclipse SPF 50+ PerfecTint Beige

Тонуючий сонцезахисний крем для обличчя iS Clinical Eclipse SPF 50+ PerfecTint Beige

2489 грн

(2)
Переглянути товар

5. Сонцезахисний зволожувальний крем One Thing Centella Moisturizing Sunscreen

Крем легко розподіляється та вбирається, не залишаючи липкої плівки. Підійде для всіх типів шкіри, особливо для чутливої. Центелла в складі засобу буде додатково заспокоювати шкіру.

Сонцезахисний зволожувальний крем One Thing Centella Moisturizing Sunscreen

Сонцезахисний зволожувальний крем One Thing Centella Moisturizing Sunscreen

760 грн

Переглянути товар